Cele mai citite

Un autocar cu peste 30 de copii, lovit de trăsnet pe Autostrada Transilvania

Un autocar în care se aflau peste 30 de copii a fost lovit de un trăsnet, vineri după-amiază, pe autostrada Transilvania - A3, între Câmpia Turzii şi Gilău, judeţul Cluj, fără a se înregistra victime.

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Cluj, Andrei Biriş, a declarat că un autocar în care se aflau peste 30 de copii circula dinspre Câmpia Turzii spre Gilău şi a fost lovit de un trăsnet la kilometrul 14 al autostrăzii A3, transmite Mediafax.

Potrivit sursei citate, la faţa locului s-au deplasat mai multe echipaje ale ISU Cluj. Biriş a spus că nu sunt victime, dar copiii sunt speriaţi şi li se acordă asistenţă medicală.

În urma trăsnetului, autocarul s-a defectat, urmând ca la faţa locului să ajungă o altă maşină pentru preluarea copiilor.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din FLUX
Citește mai multe din FLUX
x close