€ 5.0904
|
$ 4.3406
|
Curs valutar: € 5.0904
|
$ 4.3406
 

Românii, impresionați de pictura 3D "Supraviețuitorul"

supravietuitorul_pictura_3d_79972000
 

Zeci de oameni s-au strâns luni seară în parcul I.O.R., nerăbdători să descopere cum arată pictura 3D "Supraviețuitorul".

"3D Joe and Max", artistul care a intrat în Cartea Recordurilor cu cea mai mare pictură stradală 3D din lume, a terminat după trei zie în care nu a lăsat pensula din mână, desenul impresionant, scrie stirileprotv.ro.

Aflată în parcul I.O.R., în capătul aleii principale, pictura 3D inspirată din peisajele, flora și fauna din Filipine, acolo unde a fost filmat show-ul "Supraviețuitorul", i-a impresionat pe cei prezenți.

"Este o pictură extraordinară, ceva nemaivăzut aici în Romania. Mi se pare o idee inedită", a declarat un trecător, în timp ce un altul a mărturisit că desenul "are ceva foarte special, te simți foarte bine."

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close