DCNews Sport Turneu Montreal. Serena Williams, decizie de ultimă oră. Veste mare pentru Halep

Turneu Montreal. Serena Williams, decizie de ultimă oră. Veste mare pentru Halep

Nu vom avea parte de un duel Halep-Williams nici la Montreal, după ce sportiva din SUA şi-a anunţat retragerea invocând motive personale, informează Prosport. Cele două tenismene se aflau pe aceeaşi parte de tablou şi s-ar fi putut întâlni în semifinalele competiţiei. La 36 de ani, Serena se află în ascensiune după pauza pe care a luat-o cu prilejul naşterii fetiţei sale.

Totuşi, Serena tocmai a suferit cea mai drastică înfrângere din cariera sa, după cea administrată în trecut de Simona Halep. La turneul de la San Jose, fostul lider mondial a pierdut, scor 6-1, 6-0, în faţa Johannei Konta.

Simona Halep revine pe terenul de tenis după turneul de Grand Slam de la Wimbledon, fiind principala favorită în turneul de la Montreal – categoria Premier 5 (900 de puncte) – care debutează luni.

Știri similare din categoria Sport Vezi toate articolele