Mutu a marcat un gol superb, dar Pune City a pierdut - VIDEO

Adrian Mutu a marcat astăzi, 19 noiembrie, al doilea său gol pentru Pune City.

Atacantul român a înscris ultimul gol al meciului Delhy Dynamos - Pune City 3-1, în minutul 90+5. Reușita sa, din lovitură liberă, de la aproximativ 25 de metri, nu a făcut însă decât să limiteze proporțiile scorului. Echipa antrenată de Roberto Carlos s-a impus categoric, prin reușitele Nabi (35), Edathodika (40) și John Arne Riise (87, din penalty).

Adrian Mutu a fost integralist și a mai avut o mare ocazie de gol, în minutul 65, tot din lovitură liberă, respinsă însă de goalkeeperul spaniol Toni Doblas.

Este a doua reușită a atacantului român, după cea din meciul cu Goa, 2-2, din 8 noiembrie.

Pune City este pe locul 4 în clasamentul din Indian Super League, cu 15 puncte în 11 partide jucate. Pe prima poziție, cu 18 puncte, este ocupată de Goa, în timp ce Delhi Dynamos, cu același număr de puncte, ocupă poziția secundă, din cauza unui golaveraj mai slab.