Liga I. FC BRASOV - STEAUA 2-3

Condusă la pauză, Steaua a întors rezultatul de la 1-2 la 3-2, prin două goluri marcate de Raul Rusescu, în minutele 69 şi 77. Braşovenii sunt aproape retrogradaţi în urma acestei înfrângeri, aflându-se la trei puncte de prima salvată, Gaz Metan, cu două etape rămase de disputat din Liga 1.

Formaţia Steaua a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-2 (1-2), echipa FC Braşov, într-un meci din etapa a XXXII-a a Ligii I.

Roş-albaştrii au trecut pe locul 1 în clasament, cu două puncte peste ASA Târgu Mureş, care joacă în această seară, acasă, cu Petrolul.
FC Braşov rămâne cu 32 de puncte, la 3 de Gaz Metan, prima sub linie, dar celelalte contracanditate la salvarea de la retrogradare au un meci mai puţin disputat.

Golurile au fost marcate de Toşca '9 (autogol) şi Ţîră '29 pentru gazde, respectiv Tănase '16 şi Rusescu '69, '77 pentru gruparea bucureşteană.

FC Braşov: Mutu - Goian (Zlomisici '79), Novakovici, Leko, Novak - Aganovici, Jurici, Bencum - C. Ganea (Pietriş '84), Constantinescu, Ţîră (L. Ganea '71). Antrenor: Adrian Szabo.

Steaua: Cojocaru - Râpă, Varela, Toşca, Guilherme - Prepeliţă, Stanciu - Chipciu, Iancu (Breeveld '52), Tănase (Enceanu '74) - Ţucudean (Rusescu '52). Antrenor: Constantin Gâlcă.

Cartonaşe galbene: Ţîră '30, Jurici '90+1 / Breeveld '76, Chipciu '90+2

Arbitri: Alexandru Tudor (central) - Aurel Oniţă, Adrian Radu Ghinguleac (asistenţi) - Cătălin Popa, Dragoş Istrate (adiţionali) - George Florin Neacşu (rezervă)

Observatori: Aron Huzu, Bogdan Niculae.