Handbal ROMÂNIA-SLOVENIA, LIVESCORE. Rezultat Cupa Mondială din Germania

Naționala de handbal feminin a României o întâlnește în cel de-al doilea meci al grupei de la Campionatul Mondial din Germania pe reprezentativa Sloveniei. Meciul începe la ora 15:00, iar DCNews transmite meciul în format livescore

Min. 60: FINAL! ROMÂNIA ÎNVINGE SLOVENIA 31-28!

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 29-27

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA, min. 58: 7 metri pentru România. Neagu transformă un 7 metri, duce scorul la 29-27. Slovenia joacă două minute în inferioritate și mai sunt mai puțin de două minute. Time-out cerut de antrenorul Sloveniei

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 28-27

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 27-26

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA, min. 55: Neagu și Elisei și-au arătat clasa la una dintre cele mai rapide faze ale meciului. Prima a pasat în margine, iar Elisei a fost atentă și a păstrus, a înscris al 4-lea său gol din tot atâtea aruncări. Mai sunt 5 minute și avem avantaj de un gol

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA, min. 53: Cristina Neagu a avut șansa de a înscrie din propria jumătate, portarul Sloveniei era ieșit pentru a face loc unei jucătoare de câmp. A trimis peste poartă, iar adversarele au speculat momentul. Au înscris de două ori în 2 minute și au restabilit din nou egalitatea

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 25-25

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA, min.  50: România se apără mai exact și înscrie mult mai ușor. Mai sunt 10 minute și avem avantaj de două goluri

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 25-23

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 22-22

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA, min. 44: România rezistă deși a ajucat 2 minute în inferioritate. Este în continuare 22-22, datorită Cristinei Neagu

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 20-20

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA, min.  41: Se merge cap la cap! Slovenia nu renunță și reușește să egaleze la 20 în mai sunt 19 minute din acest meci. Este 20-20 și România joacă în inferioritate două minute

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 17-18

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA, min. 36: Început excelent de repriză secundă pentru România, care marchează de 4 ori în 6 minute. A trecut pentru prima oară în avantaj în acest meci după doar 30 de secunde din partea a doua a jocului. Avem 18-17 și atacul

FINAL DE REPRIZĂ

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 14-14

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA, min. 30: Time-out cerut de Ambros Martin cu 30 de secunde înainte de finalul reprizei. România reușește să înscrie din nou prin Neagu și restabilește egalitatea la pauză!

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 13-14

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA, min. 29: România se apără din ce în ce mai bine și reușește să înscrie tot mai ușor. Golul Cristinei Neagu din minutul 28:30 readuce egalitatea pe tabelă. Dacă începutul de meci a aparținut Sloveniei, finalul reprizei este al României

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 12-13

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 10-13

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA, min. 23: După 23 de minute România a reușit să profite de greșelile Sloveniei. A înscris de două ori și s-a apropiat la două goluri. Antrenorul adversarelor a simțit căderea echipei sale și a cerut time-out

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 8-12

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA, min. 20: România evoluează modest până în acest moment. Doar Cristina Neagu reușește să spargă zidul sloven. Se menține diferența de 4 goluri în favoarea Sloveniei, care a avut un start fulminant de meci

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 6-9

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA, min. 15: Nici România nu a reușit să reducă din diferență în superioritate. La jumătatea primei reprize scorul este 9-6 în favoarea Sloveniei

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 3-7

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA, min. 12: Neagu și Elisei au reușit să păstreze diferența de 4 goluri, deși România a jucat două minue în inferioritate după ce Pintea a fost eliminată preț de doua minute

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 2-6

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA, min. 9: Slovenia se desprinde la 5-1. O aruncare a Anei Gros a lovit bara și s-a oprit în poartă, iar apoi pe atacul României Pintea a aruncat în bară. Slovenia a trimis din nou în plasă

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 1-4

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 1-3

Min. 6: Cristina Neagu aruncă puternic de pe picioare și înscrie. Dedu reușește o dublă paradă în fața slovenelor, dar pe atacul României, Neagu a ratat. A trimis în bara transversală.

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 1-2

LIVESCORE ROMÂNIA - SLOVENIA 0-2

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA, min. 3:  Adversarele noastre profită de greșelile ușoare ale româncelor și reușesc să înscrie de două ori. O dată din lovitură de la 7 metri

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA 0-1

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA, min. 1: A început partida!

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA, de la ora 15:00.

LIVESCORE: ROMÂNIA-SLOVENIA handbal: Echipa națională de handbal feminin se află pe primul loc în grupă după victoria de ieri obținută în fața Paraguayului.

HANDBAL: ROMÂNIA-SLOVENIA, rezultat: România face parte din grupa A a Campionatului Mondial de Handbal feminin care are loc în Germania. Alături de România, în grupă se mai află Spania, Franța, Slovenia, Angola și Paraguay.

Cristina Florianu-Zamfir a fost cea mai bună marcatoare a echipei noastre din meciul cu Paraguay cu 5 goluri. Pentru echipa antrenată de spaniolul Ambros Martin au mai marcat Aneta Udriștioiu 4 goluri, Cristina Neagu 3, Ana-Maria Popa 3, Crina Pintea 3, Ana Maria Berbece 2, Melinda Geiger 2, Valentina Ardean-Elisei 2, Timea Tătar 2, Ana-Maria Dragut 1, Cristina Laslo 1, Eliza Buceschi 1.