Grigore, Keșeru și Moți, în sferturile de finală ale Cupei Bulgariei cu Ludogorets

Ludogorets Razgrad, echipa românilor Dragoș Grigore, Claudiu Keșeru și Cosmin Moți, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Bulgariei la fotbal, trecând în optimi, în deplasare, de Tsarsko Selo, cu scorulde 2-1.

Doar Dragoș Grigore a fost titular în echipa de start a celor de la Ludogorets, în partida din optimile de finală ale Cupei Bulgariei. Cosmin Moți a întărit și el apărarea, începând din minutul 41. Campioana ultimilor 10 ani în Bulgaria a deschis scorul în minutul 33 prin congolezul Mavis Tchibota, majorând la 0-2 în al doilea minut suplimentar de joc al reprizei, prin Anicet.

Gazdele, ocupantele locului 8 în campionatul bulgar, au redus diferența la 1-2, prin olandezul Dylan Mertens, în minutul 60. Adversarii celor de la Ludogorets în sferturile de finală ale competiției vor fi stabiliți prin trage la sorți, potrivit Mediafax.