DCNews Stiri Punctul pe zi Cine lipsește de după gratii?

Cine lipsește de după gratii?

“Slavă Domnului, avem miniștri încarcerați(...), primari, slavă Domnului, câți avem din tot spectrul politic”. A spus Traian Băsescu la ultima conferință de presă.

Este după gratii chiar și un prim ministru, aș îndrăzni să-l completez pe domnul Băsescu. Totuși, lipsește cineva ca lanțul ierarhic să fie complet. Adică funcția cea mai mare în stat, cea cu butonul roșu de la tasta 5 a telefonului, adică un președinte.

 Pe Nicolaie Ceaușescu e cam târziu pentru că l-am împușcat. Cu Ion Iliescu s-a încercat, s-a dat chiar cu pumnul în masă, până acum nu s-a reușit. Emil Constantinescu – probabil că nu a venit ideea la timp.

 Și totuși, înafară de prim ministru, mai trebuie cineva de sus încarcerat? Slavă Domnului?

Citește mai multe din Punctul pe zi
Citește mai multe din Punctul pe zi