Stanciu, două pase de gol la primul meci pentru Sparta Praga

Nicolae Stanciu a dat lovitura financiară la Wuhan Three Towns. Mesajul impresarului Anamaria Prodan

Stanciu a dat două pase de gol la primul său meci pentru Sparta Praga.

Fotbalistul român Nicolae Stanciu a reuşit două pase de gol la debutul său pentru Sparta Praga, învingătoare cu 3-0 în meciul amical disputat joi împotriva unei echipe de divizie inferioară din Cehia, Loko Vltavin.

Introdus la pauză, Stanciu a pasat decisiv la golurile marcate de Tal Ben Haim şi s-a remarcat şi la alte faze, informează site-ul grupării din capitala Cehiei, la care celălalt jucător român, Bogdan Vătăjelu, a fost titular. Primul gol al Spartei a fost semnat de Josef Sural în minutul 55.Meciul s-a disputat la Praga, pe stadionul Strahov.

Stanciu s-a despărţit recent de Anderlecht Bruxelles şi a semnat cu Sparta un contract valabil până în anul 2021. Mijlocaşul evoluează cu numărul 10 la formaţia pragheză, aflată acum pe locul 5 în campionat.