€ 5.0887
|
$ 4.3702
|
Curs valutar: € 5.0887
|
$ 4.3702
 

România-Danemarca, Hagi anticipa dezastrul. Video

hagi_55933200 Hagi

Gheorghe Hagi a făcut o "profeție" anul trecut atunci când spunea că România nu mai are un număr zece care să coordoneze echipa. Pe lângă deja celebra expresie "lungă și p-a doua" Hagi spunea că fotbalul românesc își va reveni greu, după mult timp. 

 

Într-unul din filmulețele virale de pe internet din urmă cu un an, Gheorghe Hagi stârnea râsete prin expresia "lungă și p-a doua", atunci când se referea la faptul că în România fotbalul a început să se joace fără faza de construcție, mergându-se pe mingi directe către atacant. 

Hagi atrăgea atenția asupra faptului că echipa națională a României va avea de suferit din cauza lipsei unui coordonator de joc, un decar autentic. Iată ce spunea Gheorghe Hagi în ultimele luni ale anului 2016, vorbe care s-au adevărit în actuala campanie de calificare:

 

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close