Manchester United - Tottenham 2-1. Solskjaer i-a administrat prima înfrângere lui Mourinho

Diavolii roșii au reușit să treacă în avantaj și au conservat bine rezultatul.

Manchester United a învins Tottenham cu 2-1, pe Old Trafford, fiind primul eșec al lui Jose Mourinho pe banca londonezilor, conform Sky Sports.

Marcus Rashford a înscris la începutul primei reprize, dar Dele Alli a răspuns înaintea fluierului arbitrului, printr-un gol superb, echipele întorcându-se la vestiare la egalitate. Tot Rashford a cel care a transformat un penalty, imediat după pauză, și a câștigat cele 3 puncte, vitale pentru Ole Gunnar Solskjaer.

Manchester United, la 8 puncte de Champions League

Rezultatul a ridicat Manchester United pe locul 6 în Premier League, însă la 8 puncte în spatele locului 4. Tottenham a pierdut în premieră de când

Jose Mourinho este antrenor și a căzut pe locul 8.
Performanța diavolilor roșii a generat moral, lucru prețios înaintea derby-ului Manchester cu City, pe Etihad Stadium.