LIVE Țările de Jos vs. Cehia. SCOR FINAL

Pixabay
Pixabay

Țările de Jos, ÎNVINSE de Cehia la EURO 2020.

Sergey Karasev a fost nominalizat arbitru pentru meciul de azi, informează Flash Score

Țările de Jos versus Cehia LIVE score

Final de meci în minutul 97. SCOR 0-2 pentru CEHIA.

Repriza a doua

Antonin Barak (Cehia) execută un corner scurt în loc să trimită balonul zonei de pedeapsă. Fanionul este ridicat împotriva lui Michael Krmencik (Cehia). Arbitrul fluieră pentru ofsaid în minutul 3 al prelungirilor.

PRELUNGIRI. Se vor juca 6 de minute de prelungiri.

Frenkie de Jong (Olanda) vede un cartonaş galben din partea lui Sergey Karasev după ce el a pus un jucător advers pe pământ.

GOL! Mingea intră în poartă! Patrik Schick (Cehia) înscrie cu mult calm. Gol - 0:2! Tomas Holes pasează balonul la Patrik Schick (Cehia), care a şutat din apropiere în colţul stâng, de jos, lăsându-l portarul neputincios.

Antonin Barak (Cehia) se pregăteşte să execute cornerul și se pare că va fi o centrare în careu în minutul 60. Patrik Schick (Cehia) sare cel mai mult pentru a intercepta o lovitură de la colţ şi încearcă să trimită o lovitură cu capul pe lângă portar, dar balonul s-a dus departe de țintă.

NU E PENALTY după consultarea VAR în minutul 61! Jucătorii de la Cehia sunt vizibil supărați pe această decizie.

GOL în minutul 78! Gol! Tomas Kalas se desprinde de marcaj și pasează cu capul spre Tomas Holes (Cehia), care înscrie genial cu capul și face 0:1.

Arbitrul fluieră iar jucătorii se vor hidrata în minutul 72.

Tomas Kalas (Cehia) s-a accidentat în duelul anterior. Are nevoie de îngrijiri medicale din partea medicilor în minutul 74.

Prima repriză

Memphis Depay (Olanda) trimite o centrare dintr-o lovitură liberă în careu, însă defensiva adversă blochează atacul, respingând orice încercare de finalizare. Petr Sevcik trimite frumos o pasă lobată peste defensiva adversă și pe direcția lui Tomas Soucek (Cehia), dar acesta trimite cu capul mult pe lângă prin stânga porții.

Arbitrul fluieră pentru o pauză de hidratare în minutul 24.

Pavel Kaderabek (Cehia) centrează în careu, dar Maarten Stekelenburg e aproape și reține în minutul următor.