Urmărește emisiunea live

Leicester a învins-o pe Tottenham şi a urcat pe locul 2 în campionatul Angliei

Leicester City a învins-o cu 2-0 în deplasare pe Tottenham Hotspur într-un meci din etapa a 14-a a campionatului de fotbal al Angliei, şi a urcat pe poziţia secundă a clasamentului.

Jamie Vardy a transformat un penalty în al patrulea minut de prelungire al primei reprize. Oaspeţii s-au desprins la două goluri în min. 59, când Toby Alderweireld a marcat în propria poartă. Leicester este la 4 puncte de liderul Liverpool, ce s-a impus sâmbătă cu un zdrobitor 7-0 pe terenul lui Crystal Palace, scrie Agerpres.

Învinsă în etapa trecută de Liverpool, Tottenham are un singur punct în ultimele trei meciuri.

Duminică şi luni se mai joacă patru meciuri. Liverpool, cu 31 de puncte, este urmată de Leicester City, 27 p, Everton, 26 puncte, Tottenham Hotspur, 25 p, Southampton, 24 p etc.