Ianis Hagi, din nou remarcat în Belgia. A dat o pasă de gol

Ianis Hagi la Genk. foto: @IanisHagi - FB

Ianis Hagi s-a făcut din nou remarcat în Belgia, după ce a contribuit decisiv la victoria echipei sale, KRC Genk, cu 4-1.

Echipa la care evoluează internaționalul român, Ianis Hagi, s-a impus sâmbătă, 14 decembrie, scor 4-1, în etapa cu numărul 19 din campionatul Belgiei, în fața formației Waasland-Bevern, ocupanta penultimului loc din clasament.

Intrat după pauză, a dat o pasă de gol

Fostul mijlocaș al formației Viitorul nu prins "primul 11", trimis în teren de antrenorul german Hannes Wolf, însă a intrat în timpul meciului, în repriza a doua, minutul 69, în locul jucătorului din Ghana Joseph Paintsil. Ianis Hagi și-a făcut instantaneu simțită prezența pe teren. La doar un minut de când a pășit pe gazon, a executat o lovitură de colț, servindu-l perfect pe coechipierul lui, Berge, care a dus scorul la 4-0 pentru Genk.

În minutul 88, Waasland-Bevern a mai redus din diferență, dar campioana Belgiei a câștigat cele trei puncte și se află acum pe locul șapte în campionat cu 28 de puncte, după 19 etape jucate, scrie Mediafax.