Fotbal - Liga I: FC Argeş - Universitatea Craiova, scor FINAL

Universitatea Craiova s-a întâlnit în această seară pe teren cu nou-promovata FC Argeş.

Universitatea Craiova a învins-o pe nou-promovata FC Argeş cu scorul de 2-1 (2-0), vineri seara, în deplasare, la Piteşti, într-un meci din etapa a 5-a a Ligii I de fotbal, scrie Agerpres.

Universitatea a marcat ambele goluri în primul sfert de oră al partidei, prin Alexandru Cicâldău (9) şi Elvir Koljic (15), bosniacul ajungând la şase goluri în primele cinci etape.

A cincea victorie consecutivă

Universitatea, care a reuşit a cincea victorie consecutivă, a dominat categoric prima repriză, dar a cedat iniţiativa în partea secundă, piteştenii marcând golul de onoare pe final, prin Georgian Honciu (88), la o nesincronizare a defensivei craiovene.

FC Argeş a mai avut două ocazii mari de gol, prin Cephas Melele (45) şi Nicolae Muşat (82).

Piteştenii rămân cu un singur punct câştigat în acest debut de campionat.