FC Botoşani - Hermannstadt. Moldovenii au egalat dramatic în ultimele minute, în play-out-ul Superligii / Video

FC Botoşani a obţinut in extremis un egal cu FC Hermannstadt, 1-1 (0-0), sâmbătă, la Sibiu, într-un meci din etapa a doua a fazei play-out a Superligii de fotbal.

Sibienii au deschis scorul prin Gabriel Iancu (70), dar echipa antrenată de Flavius Stoican a egalat în ultimele minute de joc (90+4), prin Marius Cioiu, jucător introdus pe teren în min. 89. FC Hermannstadt e neînvinsă de patru etape, în care are două victorii şi două egaluri.

FC Botoşani are o victorie şi două egaluri în ultimele trei etape. Ambele meciuri din sezonul regulat s-au încheiat cu remize, 1-1 şi 0-0 (la Botoşani). AFC Hermannstadt - AFC Botoşani 1-1 (0-0), Stadion Municipal - Sibiu Au marcat: Gabriel Iancu (70), respectiv Marius Cioiu (90+4).

Arbitru: Marian Barbu (Făgăraş); arbitri asistenţi: Vasile Marinescu (Bucureşti), Stelian Slabu (Braşov); al patrulea oficial: Vlad Baban (Iaşi) Arbitru video: Andrei Antonie (Bucureşti); arbitru asistent video: Petruţa Iugulescu (Buftea) Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) - CCA, Marian Ivan (Braşov) - LPF.