Coronavirus - COVID 19
România în stare de alertă
-
confirmate
-
vindecate
-
decese
Sună-ne (Luni - Vineri, 09:00 - 18:00) sau scrie-ne la numărul 0772.264.642 sau la adresa de e-mail [email protected] și pune intrebări despre coronavirus, situații sociale, medicale, suport psihologic. Semnalează situații deosebite.

Europa League - Rezultate complete, echipe calificate în Play-Off

Meciurile din turul al treilea din preliminariile Europa League s-au încheiat, iar în acest moment se știu toate echipele calificate în Play-Off.

Echipa belgiană Antwerp, antrenată de românul Ladislau Boloni, s-a calificat în play-off-ul Europa League la fotbal, joi seara, după ce a fost învinsă cu scorul de 2-1, la capătul prelungirilor, de către Viktoria Plzen, în deplasare, în manşa secundă a turului al treilea preliminar al competiţiei.

După 1-0 pe teren propriu, Antwerp a fost condusă cu 2-0 de Viktoria, prin golurile marcate de Michael Krmencik (81, 97), dar calificarea a fost adusă de golul înscris de Dieumerci Mbokani (113), deşi belgienii jucau în zece, după eliminarea lui Abdoulaye Seck.

Ludogoreţ Razgrad, campioana Bulgariei, s-a calificat la pas în play-off, după 4-0 în manşa secundă cu galezii de la The New Saints, în prima manşă scorul fiind de 5-0 pentru formaţia de la sud de Dunăre. Fundaşul Dragoş Grigore a fost integralist la oaspeţi, primind un cartonaş galben în min. 64. Atacantul Claudiu Keşeru a intrat pe gazon în min. 81. Fundaşul Cosmin Moţi a fost rezervă.

FC Astana a dispus cu 4-1 de Valletta FC, după 5-1 pe teren propriu. Internaţionalul român Dorin Rotariu a fost integralist la kazahi.

Sparta Praga a fost eliminată de Trabzonspor, care s-a impus cu 2-1 pe teren propriu, după 2-2 în primul joc. Portarul Florin Niţă a fost integralist la formaţia cehă.

Printre echipele care au părăsit competiţia în această fază se numără Austria Viena, Maccabi Tel Aviv sau Aberdeen FC.

Rezultate Europa League:


Marţi
Nomme Kalju (Estonia) - (+) F91 Dudelange (Luexemburg) 0-1 (în prima manşă 1-3)
(+) Linfield Belfast (Irlanda de Nord) - Sutjeska Niksic (Muntenegru) 3-2 (în prima manşă 2-1)
Dundalk FC (Irlanda) - (+) Slovan Bratislava (Slovacia) 1-3 (în prima manşă 0-1)

Miercuri
Atromitos (Grecia) - (+) Legia Varşovia (Polonia) 0-2 (în prima manşă 0-0)
(+) Vitoria Guimaraes (Portugalia) - Ventspils FK (Letonia) 6-0 (în prima manşă 3-0)
FC Saburtalo (Georgia) - (+) Ararat-Armenia Erevan (Armenia) 0-2 (în prima manşă 2-1)
Joi se vor juca meciurile:
HJK Helsinki (Finlanda) - (+) Riga FC (Letonia) 2-2 (în prima manşă 1-1)
Dinamo Tbilisi (Georgia) - (+) Feyenoord Rotterdam (Olanda) 1-1 (în prima manşă 0-4)
(+) Spartak Moscova (Rusia) - FC Thun (Elveţia) 2-1 (în prima manşă 3-2)
Şahtior Soligorsk (Belarus) - (+) Torino FC (Italia) 1-1 (în prima manşă 0-5)
(+) Apollon Limassol (Cipru) - Austria Viena (Austria) 3-1 (în prima manşă 2-1)
FK Mlada Boleslav (Cehia) - (+) FCSB (România) 0-1 (în prima manşă 0-0)
Yeni Malatyaspor (Turcia) - (+) Partizan Belgrad (Serbia) 1-0 (în prima manşă 1-3)
NK Zrinjski Mostar (Bosnia) - (+) Malmoe FF (Suedia) 1-0 (în prima manşă 0-3)
(+) Zaria Lugansk (Ucraina) - ŢSKA Sofia (Bulgaria) 1-0 (în prima manşă 1-1)
(+) Bnei Yehuda Tel Aviv (Israel) - Neftci Baku (Azerbaidjan) 2-1 (în prima manşă 2-2)
(+) Suduva Marijampole (Lituania) - Maccabi Tel Aviv (Israel) 2-1 (în prima manşă 2-1)
(+) BATE Borisov (Belarus) - FK Sarajevo (Bosnia) 0-0 (în prima manşă 2-1)
(+) AIK Solna (Suedia) - FC Sheriff Tiraspol (R. Moldova) 1-1 (în prima manşă 2-1)
(+) Hapoel Beer-Sheva (Israel) - IFK Norrkoeping (Suedia) 3-1 (în prima manşă 1-1)
(+) Trabzonspor (Turcia) - Sparta Praga (Cehia) 2-1 (în prima manşă 2-2)
The New Saints (Ţara Galilor) - (+) Ludogoreţ Razgrad (Bulgaria) 0-4 (în prima manşă 0-5)
Viktoria Plzen (Cehia) - (+) Royal Antwerp (Belgia) 2-1, după prelungiri (în prima manşă 0-1)
(+) AEK Atena (Grecia) - Universitatea Craiova (România) 1-1 (în prima manşă 2-0)
Valletta FC (Malta) - (+) FC Astana (Kazahstan) 0-4 (în prima manşă 1-5)
Aris Salonic (Grecia) - (+) Molde FK (Norvegia) 3-1, după prelungiri (în prima manşă 0-3)
(+) RC Strasbourg (Franţa) - Lokomotiv Plovdiv (Bulgaria) 1-0 (în prima manşă 1-0)
(+) AZ Alkmaar (Olanda) - FC Mariupol (Ucraina) 4-0 (în prima manşă 0-0)
(+) KAA Gent (Belgia) - AEK Larnaca (Cipru) 3-0 (în prima manşă 1-1)
(+) PSV Eindhoven (Olanda) - Haugesund (Norvegia) 0-0 (în prima manşă 1-0)
(+) Eintracht Frankfurt (Germania) - FC Vaduz (Liechtenstein) 1-0 (în prima manşă 5-0)
(+) Sporting Braga (Portugalia) - Broendby IF (Danemarca) 3-1 (în prima manşă 4-2)
(+) Wolverhampton Wanderers (Anglia) - Piunik Erevan (Armenia) 4-0 (în prima manşă 4-0)
(+) Glasgow Rangers (Scoţia) - Midtjylland (Danemarca) 3-1 (în prima manşă 4-2)
Aberdeen FC (Scoţia) - (+) NK Rijeka (Croaţia) 0-2 (în prima manşă 0-2)
(+) Espanyol Barcelona (Spania) - FC Lucerna (Elveţia) 3-0 (în prima manşă 3-0)

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în play-off.

Ultimele materiale video - DCNewsTV.ro

Te-ar putea interesa

Get it on App Store Get it on Google Play








Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2020 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate. DCNews Proiect 81431.

Comandă acum o campanie publicitară pe acest site: [email protected]


nxt.23
YesMy