Urmărește emisiunea live

Dinamo - Concordia Chiajna 2-1, în meci amical

Echipa de fotbal Dinamo Bucureşti a învins-o pe divizionara secundă Concordia Chiajna cu scorul de 2-1 (1-1), într-un meci amical disputat vineri după-amiază la baza de pregătire a clubului ilfovean, informează gruparea din Şoseaua Ştefan cel Mare.

Mijlocaşul Armindo Brito (minutul 44) şi atacantul Slavko Perovic (62) au marcat golurile dinamoviştilor. Pentru Concordia a înscris Alexandru Albu în minutul 33.

Antrenorul Dusan Uhrin Jr, care a împlinit vineri 52 de ani, a folosit în prima repriză următorii jucători: Straton - Corbu, Bejan, M. Popescu, Sorescu - I. Ţerban, Răuţă - Moldoveanu, Montini, Brito - D. Popa. În actul secund au evoluat: Piscitelli - Sorescu, Puljic, M. Popescu, Strechie - Mrzljak, Răuţă,  N'Diaye - Bani, Perovic, Mihaiu. AGERPRES