Bayern Munchen - Tottenham 3-1. Nemții sunt doar al șaptelea club care reușește acest RECORD

Bayern Munchen a trecut lejer de Tottenham, pe teren propriu, cu scorul de 3-1.

Bayern Munchen a încheiat perfect grupa din Liga Campionilor, cu victorii consecutive, după ce a învins Tottenham, cu scorul 3-1, pe Allianz Arena, conform Sky Sports.

După ce Bayern și Spurs și-au asigurat deja locurile în optimile de finală ale competiției, ultimul meci dintre cele două nu a mai contat statistic, însă nemții nu au jucat moale în fața echipei căreia i-a dat 7 goluri în octombrie.

Nemții sunt a șaptea echipă din istorie care câștigă toate meciurile grupei

Kingsley Coman a adus-o pe Bayern în avantaj, în minutul 12, însă doar pentru patru minute, fiindcă Ryan Sessegnon a reușit să înscrie pentru Tottenham. Cu toate că au egalat, londonezii au arătat un joc timid, de echipă mică, iar Thomas Muller și Philippe Coutinho au închis tabela la 3-1.

Bayern Munchen a devenit doar a șaptea echipă din istoria Ligii Campionilor care să câștige toate meciurile grupei, iar acum giganții germani și echipa lui Mourinho așteaptă tragerea la sorți de luni, care le va decide soarta în fazele eliminatorii ale competiției, care vor fi disputate în februarie.