Alex Mitriță, număr impresionant de goluri pentru New York City. La ce cotă a ajuns olteanul

Internaționalul român a ajuns la un număr impresionant de goluri în 25 de partide.

Alexandru Mitriță a marcat al 8-lea său gol pentru New York City în MLS, într-un meci terminat 1-1 cu Toronto FC.

Olteanul a deschis golul dintr-o lovitură liberă din apropierea careului în minutul 6, dar canadienii au egalat printr-un penalty în minutul 40.

Fotbaliștii echipei newyorkeze au purtat banderole speciale pentru a memora atacurile de la 11 septembrie. Pe el se putea citea „Never Forget Spetember 11, 2001", conform Agerpres.

Mitriță a ajuns la 8 goluri marcate în 25 de meciuri pentru NYC și este al treilea marcator al echipei, după Heber și Castellanos, cu 14, respectiv 10 reușite.

Carols Vela, Zlatan Ibrahimovici și Josef Martinez se află în topul clasamentului golgheterilor, la mare distanță de Mitriță.