Economistul Adrian Câciu s-a arătat dezamăgit de desemnarea lui Florin Cîţu ca premier, după ce acesta a fost ministru de finanţe.
"Să pui același om care a provocat deficitul excesiv sa îl reducă e ca și cum l-ai menține în echipă pe Bănel Nicoliță după meciul cu Real Madrid", a scris Adrian Câciu pe pagina sa de Facebook.
Guvernul Cîţu va intra la vot în Parlament săptămâna viitoare, iar liberalii au anunţat că vor vota pentru învestire.

