Fotbalist român, elogiat în New York Times. Performanţă istorică

Foto ilustrativ

Un fotbalist român a fost lăudat de New York Times, după o performanţă istorică.

"Dubla lui Mitriță a ajutat-o pe New York City să învingă Cincinnati cu 4-0.

Mitriță a combinat cu Anton Tinnerholm și a deschis scorul la numai 30 de secunde de la startul meciului, reușind astfel cel mai rapid gol din istoria clubului. Primul gol a fost marcat cu piciorul drept, iar apoi a urmat reușita cu piciorul stâng, din minutul 43. New York s-a desprins atunci la 3-0. Cincinnati a fost dominată clar în prima repriză, având o posesie de numai 36.5%", au scris jurnaliștii de la The New York Times, conform digisport.ro

Mitriţă a marcat în secunda 30 a meciului cu Cincinnati, acesta fiind cel mai rapid gol din istoria clubului.