Romelu Lukaku, victima scandărilor rasiste ale suporterilor lui Cagliari; belgianul a adus echipei sale 3 puncte din deplasarea de pe Sardegna

Romelu Lukaku, după golul de 3 puncte

Romelu Lukaku a fost victima unor scandări rasiste din partea fanilor lui Cagliari, după ce a marcat golul care i-a adus victoria lui Inter Milano în campionatul italian, scor 2-1.

Lovitura de pedeapsă transformată în gol de către belgianul de culoare a fost urmată de jigniri groaznice din partea fanilor echipei de pe Sardegna Arena.

Conform The Sun, Lukaku nu a sărbătorit golul. În schimb, s-a uitat în jur, ascultând scandările ostentative ale suporterilor.

Reușita sa din minutul 72 a adus cele trei puncte echipei milaneze și a făcut ca golul din minutul 50 al lui Joao Pedro să nu mai conteze.