Real Madrid a plecat cu stângul în Champions League cu Șahtior. Scor greu de crezut

Real Madrid a suferit a doua înfrângere la rând în toate competițiile în acest început de sezon, după un rezultat surprinzător înregistrat acasă.

Conform Marca, Șahtior Donețk i-a pus probleme campioanei Spaniei, câștigând cu 3-2 meciul ce conta pentru Grupa B din Champions League. Real Madrid a înregistrat astfel a doua înfrângere într-o săptămână, amândouă la un gol diferență, după ce Cadiz s-a impus cu 1-0 într-un meci de sâmbătă din LaLiga.

Primele 45 de minute ale partidei de pe Alfredo Di Stefano au fost cele mai slabe din istoria recentă a los blancos, ucrainenii intrând la vestiare cu un avantaj de 3 goluri. Vinicius Junior și Luka Modric au dat semne că jocul nu e încheiat, înregistrând scorul 2-3 în minutul 60, dar ultima treime a meciului nu a putut fi speculată de madrileni.