Real Madrid a obținut un egal cu Villarreal, după ce a fost condusă de două ori; 2-2 a fost scorul pe El Madrigal

Gareth Bale în duel cu Moi Gomez

Real Madrid a obținut in extremis un punct de pe El Madrigal, după ce a fost condusă cu 1-0 și 2-1 de către Villarreal, duminică seara, în a treia etapă a campionatului spaniol. Galezul Gareth Bale a fost cel mai important blanco de pe teren, reușit să marcheze de două ori, pe finalul ambelor reprize.

Eroul madrilenilor, doritor să plece de la Real în această vară, a fost eliminat în minutul 90+4, pierzându-și cumpătul și luând două cartonașe galbene chiar înaintea fluierului de final al partidei, conform Agerpres.

Pentru „Submarinul Galben" au marcat Gerard Moreno, în minutul 12, și Moi Gomez, în minutul 74.

Începutul La Liga a fost furtunos după primele trei etape. Giganții Spaniei, Real Madrid și Barcelona, ocupă mijlocul clasamentului, cu 5 puncte, respectiv 4 puncte, în timp ce Atletico de Madrid este lider, cu 3 victorii consecutive.