Urmărește emisiunea live

Premier League. Leicester City - Manchester City, rezultat FINAL decis în ultimele minute

Man City
Man City

Leicester City și Manchester City au disputat un meci, în cadrul etapei cu nr. 27 din Premier League.

Meciul a fost decis în minutul 80 de către un gol înscris de Gabriel Jesus (Manchester City), scor final 0-1 pentru 'cetățenii' din Manchester.

Cu această victorie, City este în continuare pe locul 2 din Premier League, la șapte puncte în fața 'vulpilor' din Leicester, aflate pe ultima treaptă a podiumului.

Liverpool conduce detașat în clasament la 19 puncte distanță de Manchester City și cu un meci mai puțin disputat. Cormoranii vor întâlni luni, pe Anfield, formația West Ham, în cadrul ultimei partide ale etapei cu numărul 27.