Ovidiu Haţegan îl arbitrează pe Chiricheș, în Europa League

Ovidiu Haţegan

Ovidiu Hațegan a fost delegat la un meci important din Europa League.

Ovidiu Haţegan va conduce meciul dintre Napoli şi Arsenal, programat joi, în Italia, în manşa secundă a sferturilor de finală ale Europa League la fotbal, potrivit site-ului Federaţiei Române de Fotbal. Arbitri asistenţi au fost desemnaţi Octavian Şovre şi Sebastian Gheorghe, arbitri adiţionali au fost nominalizaţi Radu Petrescu şi Sebastian Colţescu, în timp ce al patrulea oficial va fi Radu Ghinguleac.

În tur, la Londra, tunarii s-au impus cu scorul de 2-0, fundaşul român Vlad Chiricheş fiind rezervă la Napoli.

În acest sezon, Haţegan a condus patru meciuri din grupele Ligii Campionilor, iar în Europa League a oficiat la centru în două meciuri din şaisprezecimi şi unul din optimi. Partida Napoli - Arsenal va avea loc joi 18 aprilie, de la ora 22:00, în manşa secundă a sferturilor de finală ale Europa League.

În runda precedentă din Europa, Hațegan a fost delegat ca al patrulea oficial la meciul din Liga Campionilor dintre Liverpool și FC Porto.