Manchester City - RB Leipzig. Erling Haaland a marcat 5 goluri - Video

"Robotul" Haaland, de neoprit. Încă o reușită pentru Manchester City în meciul cu Southampton -

Manchester City - Leipzig, meciul retur din optimile UEFA Champions League, s-a desfășurat marți seară.

Erling Haaland a marcat o triplă încă din prima repriză, iar în partea a doua a partidei a mai marcat 2 goluri.

Haaland are acum 39 de goluri în 36 de meciuri oficiale pentru Manchester City în acest sezon. Prin urmare, atacantul a mai doborât un record deținut de un jucător al lui City. În sezonul 1928-1929, Tommy Johnson a reușit 38 de goluri într-o singură stagiune pentru "cetățeni".

Manchester City a învins cu 7-0 pe RB Leipzig și s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor.