€ 5.0919
|
$ 4.3707
|
Curs valutar: € 5.0919
|
$ 4.3707
 

Fost atacant al lui Real Madrid, ARESTAT pentru TRAFIC DE DROGURI

edwin_congo_11261800
 

Fostul atacant al lui Real Madrid, Edwin Congo, a fost arestat, împreună cu alți 10 oameni, după o operațiune a poliției, în Spania.

Fostul atacant al lui Real Madrid, Edwin Congo, a fost arestat, împreună cu alți 10 oameni, după o operațiune a poliției, în Spania, conform Marca.

Pe când juca fotbal, Congo a mai evoluat la Real Valladolid, Levante, Sporting Gijon și Recreativo de Huelva. Înainte de retragere, el a mai jucat un rol în serialul „El Chiringuito de Jugones". Bărbatul de 43 de ani a fost reținut de Brigada Centrală pentru Narcotice și a fost mai apoi eliberat.

Povestea de viață a columbianului

Congo a sosit în Spania în 1999, când a semnat cu Real Madrid de la Once Caldas, în schimbul a 5 milioane euro, devenind la acel moment cel mai scump transfer al Columbiei din toate timpurile. După ce a dat rateuri pe Santiago Bernabeu, Congo a fost împrumutat la Valladolid, unde a avut 14 apariții și un gol.

În ultimii ani, columbianul a reprezentat Real Madrid Legends în meciuri de caritate.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close