€ 5.0919
|
$ 4.3707
|
Curs valutar: € 5.0919
|
$ 4.3707
 

Covid-19 a lovit Real Madrid înaintea meciului cu Inter Milano din Champions League

real_madrid_eder_militao_ager_03503900 Foto: Agerpres
 

Un star de la Real Madrid a fost confirmat cu Covid-19 în timpul testării obligatorii UEFA înainte de meciul cu Inter Milano de marți.

Conform Marca, Eder Militao a fost singurul infectat cu coronavirus din echipa spaniolă și mai are la dispoziție o șansă pentru a juca în partida cu italienii: să dea un rezultat negativ cu 6 ore înainte de meci. În cazul în care nu poate evolua, acesta se va număra pe lista lungă de apărători pe care Zinedine Zidane nu poate să îi folosească, alături de Dani Carvajal, Alvaro Odriozola și Nancho Fernandez.

„Real Madrid C.F. a avut un test pozitiv în testele Covid-19 făcute ieri, duminică dimineața”, a transmis clubul, într-un comunicat. „Toți ceilalți jucători și personalul tehnic, dar și angajații clubului care lucrează direct cu ei, au avut rezultate negative”.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close