DCNews Lifestyle Parc Aventura în Pădurea Gârboavele din Galați

Parc Aventura în Pădurea Gârboavele din Galați

- De aceea, în acest moment, în Pădurea Gârboavele amenajăm de la zero un super parc de aventură pe mai bine de 8 hectare.

- Vor fi amenajate 15 trasee de aventură, cu sute de elemente interconectate prin arbori, la diferite înălțimi, fiecare traseu având un anumit grad de dificultate.

- Cei mici, dar și adulții își vor încerca rezistența pe trasee precum "scara amiralului", "fusurile suspendate" sau "podul Tibetan".

- De asemenea, în noul parc de agrement vor fi amenajate două tiroliene, una de 150 de metri și cealaltă de 180 de metri.

- Totul pentru ca gălățenii să se bucure de o zi în natură, să facă diverse activități sportive și să se relaxeze alături de cei dragi în aer liber.

- Investiția, de peste 1,6 milioane de lei, este realizată cu fonduri europene atrase de către Consiliului Județean Galați, precizează Costel Fotea.

Știri similare din categoria Lifestyle Vezi toate articolele