Victorie fabuloasă a lui Wolfsburg cu Real Madrid

Wolfsburg a reușit surpriza serii și s-a impus cu 2-0 în fața Realului, grație golurilor înscrise de Ricardo Rodriguez și Maximilian Arnold.

În celălalt meci,  PSG și Manchester City au remizat, scor 2-2, pe Parc des Princes. Cele două manșe retur vor avea loc marțea viitoare, scrie GSP.

În minutul 17 al partidei de la Wolfsburg, Casemiro l-a faultat în careu pe Schurrle, iar Rodriguez a transformat penalty-ul. Avantajul nemților a fost majorat în minutul 25 de Arnold, care a reluat în poartă pasa lui Bruno.

În celălalt meci al serii, Ibrahimovici a ratat șansa de a deschide scorul din penalty în minutul 14. City a deschis scorul prin De Bruyne în minutul 38, însă Zlatan s-a revanșat cu patru minute înainte de pauză, când a profitat de gafa lui Mangala și a restabilit egalitatea. În repriza a doua, Rabiot i-a adus pe francezi în avantaj, însă scorul final a fost stabilit în minutul 72 de Fernandinho, a cărui reușită o face pe City favorită înaintea returului de la Manchester.