Cele mai citite

Șova propune executarea silită a șoferilor prinși fără rovinietă

Șova propune executarea silită a șoferilor prinși fără rovinietă

„În momentul acesta, pentru amenzile din rovinieta care nu se achită, se merge pe linia proceselor şi a recuperărilor în instanţă. Noi avem acum o propunere care se află acum pe circuitul legislativ", a declarat Ministrul Marilor Proiecte de Infrastructură, Dan Șova.

O să vedem şi cu colegii de la Finanţe, pentru că la CNADNR de-a lungul ultimilor 3 ani s-au strâns peste un milion de amenzi pentru neplata rovinietei neachitate. Am propus ca aceste amenzi să treacă la Ministerul de Finanţe. Să vedem dacă o să fie de acord şi Ministerul de Finanţe.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din FLUX
Citește mai multe din FLUX
x close