Rostov Don - CSM București, rezultat final în Liga Campionilor

Cristina Neagu, CSM Bucuresti - foto: @CSMBOfficial - FB

CSM București a fost învinsă, sâmbătă, de către echipa Rostov-Don, cu scorul de 22-23, în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin.

În prima jumătate, jucătoarele de la CSM București au marcat doar 7 goluri, pe când cele de la Rostov Don au marcat de două ori mai mult. În cea de-a doua repriză, bucureștencele au revenit, câștigând repriza cu 15-9, însă nu a fost suficient pentru a câștiga și partida, care s-a încheiat cu scorul de 23-22.

Din echipa CSM București, cea mai bună marcatoare a fost Cristina Neagu, însă s-au remarcat și Martin și Pintea. Din partea echipei rusești s-au remarcat Vyakhireva, Managarova și Bobrovniksova.

Echipele:
Rostov-Don: Abbingh, Behnke, Bobrovnikova, Borshchenko, De Pessoa, Kalinichenko, Kozhokar, Kuznetsova, Makeeva, Managarova, Maslova, Mekhdieva, Sedoykina, Sen, Sudakova, Vyakhireva
CSM București: Curea, Cvijic, Dedu, Grbic, Grubisic, Ion, Kilkovac, Lekic, Martin, Moisa, Neagu, Omoregie, Perianu, Pintea, Torstensson, Vâlcan