Răzvan Lucescu, de neoprit. Mutare inspirată pentru român

Razvan Lucescu

Antrenorul român Răzvan Lucescu scrie istorie în Grecia pentru PAOK Salonic.

În etapa a 13-a, una în care echipa din nordul Greciei a jucat după ce Olympiakos a făcut doar un egal la Xanthi, PAOK a început prost partida de pe teren propriu, cu AEL Larissa.

Oaspeţii au reuşit să deschidă scorul în minutul 36 prin Nunic, însă totul s-a schimbat în minutele de prelungiri ale primei reprize, infomează Prosport. Fundaşul dreapta Karanikas a fost eliminat şi Prijovic a primit o lovitură de pedeapsă pe care a transformat-o.

PAOK a continuat să forţeze în repriza secundă, iar Răzvan Lucescu a punctat inspirat. Trimis pe teren în minutul 67, Akpom a marcat pentru 2-1 cu două minute mai târziu, scor care a rămas pe tabelă până la finalul jocului.

PAOK este lider în Grecia având 35 de puncte, cu 7 mai multe decât locul secund Atromitos, și 8 puncte peste locul trei ocupat de Olympiakos.