PAOK. Răzvan Lucescu, victorie de senzație în Champions League

Răzvan Lucescu

PAOK Salonic, echipa lui Răzvan Lucescu, a reușit o victorie de senzație împotriva rușilor de la Spartak Moscova.

PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa Spartak Moscova, în prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor, informează Digi Sport.

Golurile au fost marcate de Prijovic '29 (penalty), Limnios '37 şi Pelkas '44 pentru gazde, respectiv Popov '7 şi Promes '17 pentru oaspeţi. Returul este programat marţi, 14 august, la Moscova.

Echipa elenă a început dezastruos partida și în minutul 17 oaspeții aveau două goluri avans. Popov a deschis scorul în minutul 7, iar Promes a dublat diferența 10 minute mai târziu.

Sârbul lui Razvan Lucescu, Prijovic, a dat semnalul reveniri după un penalty transformat în minutul 29. Limnios a restabilit egalitatea în minutul 37, iar Pelkas a stabilit scorul pauzei, care se dovedea a fi și cel final, în minutul 44.

Dacă va trece de Spartak Moscova, PAOK va juca în play-off-ul LC cu Benfica Lisabona sau Fenerbahce. Echipa care va pierde dubla va ajunge în grupele Ligii Europa, mai scrie sursa citată.