PAOK: Răzvan Lucescu, meci de infarct în Cupa Greciei

Razvan Lucescu

Echipa lui Răzvan Lucescu s-a calificat în semifinalele Cupei Greciei, după o victorie cu 4-2 în faţa celor de la Panionios.

Astfel, PAOK Salonic poate face eventul în acest sezon, în Grecia.  Elevii lui Lucescu junior au avut nevoie de prelungiri ca să-şi asigure calificarea.

A fost 2-1 pentru PAOK după 90 de minute, dar datorită rezultatului din tur a fost nevoie de prelungiri ca una dintre echipe să se poată departaja, informează Prosport.

Iar PAOK s-a calificat marcând în mod dramati două goluri în prelungiri.

Biseswar şi Swiderski, respectiv Durmnshaj au marcat în timpul regulamentar. PAOK a decis calificarea în prelungiri, deşi s-a trezit egalată după golul lui Camara, din minutul 94. Apoi, Akpom şi Vieirinha au marcat pentru echipa lui Răzvan Lucescu, asigurând astfel biletele pentru semifinalele Cupei, mai scrie sursa citată.