Marian Ionescu, fondatorul trupei Direcţia 5, implicat într-un accident de motor în Pipera

marian
marian

Fondatorul trupei Direcţia 5, Marian Ionescu, a fost implicat, sâmbătă noaptea, într-un accident în zona Pipera de lângă Bucureşti, după ce un autoturism a acroşat motocicleta pe care o conducea, potrivit primelor informaţii.

Accidentul a avut loc sâmbătă, în jurul orei 23.30, pe Şoseaua Pipera - Tunari. Ionescu, care circula regulamentar dinspre Bucureşti, a fost acroşat de un autoturism, care venea din sens opus, la volanul căruia se afla un tânăr de 26 de ani. Cântăreţul a fost rănit uşor.

Poliţiştii au deschis cercetările pentru vătămare corporală din culpă în cazul şoferului autoturismului, care nu i-ar fi acordat prioritate motociclistului atunci când a virat de pe şoseaua principală către stânga. Poliţiştii au stabilit că acesta nu a consumat alcool înainte de a se urca la volan.

Accidentul de sâmbătă noaptea a avut loc după ce, în cursul serii, Direcţia 5 a susţinut la Sala Palatului un concert pentru a marca 20 de ani de la debutul trupei.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Ultimele materiale video - DCNewsTV.ro

Te-ar putea interesa

Get it on App Store Get it on Google Play

Cele mai noi știri

Cele mai citite știri

DC Media Group Audience
Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2023 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate. DCNews Proiect 81431.

Comandă acum o campanie publicitară pe acest site: [email protected]


cloudnxt2
YesMy - smt4.3.1