Liga Campionilor: Bayern Munchen - Benfica, în sferturi - LIVE SCORE

Bayern Munchen primește vizita portughezilor de la Benfica, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Minutul 90+5: Performanţa ambelor echipe poate fi descrisă ca mediocră. Au fost doar câteva situaţii importante iar fanii probabil că au avut aşteptări mai ridicate de la acest joc. Bayern a dominat și a fost echipa mai periculoasă. Pase scurte și posesie, acesta a fost stilul gazdelor. Oaspeții au încercat să surprindă pe contraatac.

Minutul 81: Franck Ribery (Bayern) trimite un şut promiţător după acţiunea sa individuală minunată, dar Ederson a blocat încercarea lui, care s-a dus pe centrul porţii, cu o apărare fabuloasă şi în aşa fel scorul nu se schimbă.

Minutul 65: O oportunitate uriaşă ratată de Jonas (Benfica). Şutul a trecut mult pe lângă bara dreaptă a porţii.

Minutul 46: A început repriza a doua

Minutul 45: Nu vom mai vedea nimic în prima repriză. Se aude fluierul arbitrului Szymon Marciniak care a pus capăt primei reprize.

Minutul 02: Juan Bernat lansează o centrare frumoasă lobată în interiorul careului, unde Arturo Vidal (Bayern) sare înalt pentru a lovi mingea cu capul în partea dreaptă a porţii şi în spatele portarului. Bayern Munchen conduce cu 1-0.

Minutul 00.00: A început meciul

Liga Campionilor: Bayern Munchen - Benfica, în sferturi - LIVE SCORE. Bayern caută cea de-a cincea calificare consecutivă în semifinalele Ligii. Este primul meci între cele două echipe în ultimii 20 de ani și a patra întâlnire din istoria celor două.

Bayern: Neuer - Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat - Thiago, Vidal - Müller, Costa, Ribery - Lewandowski
Rezerve: Ulreich - Martínez, Rafinha, Alonso, Götze, Rode, Coman
Antrenor: Pep Guardiola

Benfica: Ederson - André Almeida, Jardel, Lindelof, Eliseu - Fejsa, Renato Sanches, Pizzi, Gaitán - Jonas, Mitroglou
Rezerve: Paulo Lopes, Lisandro, Semedo, Samaris, Salvio, Talisca, Raúl
Antrenor: Vitoria Rui