CSM București-Odense. Victorie pentru românce la Vardar Trophy

CSM București a învins-o pe Odense cu scorul de 27-23 la Vardar Trophy, turneu ce are loc în Macedonia.

A fost ultimul test de verificare înainte de startul partidelor oficiale din noul sezon.

Tigroaicele au reusit sa faca diferenta pe final de partida, la capatul unui meci echilibrat. Danezele de la Odense au intrat cu avantaj la pauză, 11-10, și au condus și în prima parte a reprizei secunde, însă campioana României s-a detașat pe tabela, încheind astfel Grupa B cu o victorie și o înfrangere (în prima zi, cu Rostov).

Echipa condusă de Helle Thomsen are zi liberă vineri și va reveni pe parchet sâmbătă, în funcție de rezultatele înregistrate și de celelalte echipe, pentru a disputa cel de-al treilea meci de pregătire din Macedonia.