Cele mai citite

A intrat cu cuţitul în judecătorie

cutite

În această dimineaţă, un tânăr din Zlatna a fost surprins de jandarmii care asigurau paza şi protecţia Judecatoriei Alba Iulia având asupra sa doua cuţite, informează site-ul CityNews.

autor: Adrian Stroescu

cutite

Potrivit reprezentantului IJJ Alba, Cosmin Jurcovet, tânărul a declarat că intrase în obiectivul de magistratura pentru a se interesa despre termenul unui proces.

În momentul accesului, sistemele tehnice de securitate au semnalat existenţa unor obiecte metalice asupra acestuia, iar jandarmii i-au solicitat o explicatie.

Barbatul a justificat avertizarile sistemului tehnic prin faptul că purta la gât un lanţ metalic, însă în urma controlului corporal preventiv, jandarmii au descoperite cele doua cuţite.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din FLUX
Citește mai multe din FLUX
x close