Metz - CSM București, rezultat sferturi Champions League. Misiune imposibilă pentru românce

CSM Bucuresti

CSM București a disputat în această seară returul sfertului de finală Champions League cu Metz.

UPDATE: Miracolul nu s-a produs. CSM a pierdut și returul cu Metz, scor 23-22, și a ratat calificarea în Final Four în Champions League

Știrea inițială:

Într-un sezon în care nimic nu s-a legat pentru campioana României, CSM București încearcă în această seară imposibilul.

CSM se va deplasa la Metz pentru returul sferturilor de finală Champions League. După ce a pierdut în tur, CSM trebuie să bată la o diferență de șase goluri pentru a se califica.

Misiunea e cu atât mai dificilă cu cât CSM este ieșită din formă iar Cristina Neagu nu va evolua fiind accidentată.

De partea cealaltă franțuzoaicele de la Metz, care au în lot nu mai puțin de 7 campioane mondiale, sunt o nucă tare pe teren propriu, unde sunt neînvinse.

CSM București a pierdut partida tur cu 26-31.

Meciul dintre Metz și CSM București va începe azi de la ora 21:00. Partida va fi transmisă pe Digi Sport 2, dar rezultatul poate fi urmărit și pe WWW.DCNEWS.RO.