LIVETEXT: Simona Halep - Magdalena Rybarikova. Rezultat Beijing

Simona Halep, locul 2 WTA, s-a duelat marți cu Magdalena Rybarikova, locul 28 WTA, în turul doi al turneului de la Beijing.

LIVETEXT:

Adversara Simonei Halep a abandonat. Românca se califică în turul III unde o va întâlni pe Maria Șarapova.

Setul 2:

Rybarikova a cerut intervenția medicului, acuzând că se simte rău. Slovaca merge la vestiare pentru a primit îngrijiri medicale.

Halep - Rybarikova 2-1 - Românca trece la conducere.

Halep - Rybarikova 1-1 - Simona egalează rapid scorul.

Halep - Rybarikova 0-1 - Slovaca câștigă cu emoții primul game al setului secund.

Setul 1:

Halep - Rybarikova 6-1 - Simona își adjudecă primul set.

Halep - Rybarikova 5-1 - Slovana câștigă primul game al meciului.

Halep - Rybarikova 5-0 - Românca este tot mai aproape de a câștiga meciul. Halep domină cu autoritate jocul.

Halep - Rybarikova 4-0 - Simona merge perfect în acest set.

Halep - Rybarikova 3-0 - Simona Halep conduce cu 3-0 și nu-i dă nicio șansă adversarei.

Halep - Rybarikova 2-0 - Românca începe foarte bine setul și face primul break, după un game lung și echilibrat.

Halep - Rybarikova 1-0 - Simona câștigă cu greu primul game.

-------

UPDATE: O nouă amânare. Duelul va fi LIVETEXT pe dcnews.ro după ora 9:55.

UPDATE: Partida este programată la ora 9:45.

UPDATE: Meciul se va juca de la ora 09:30.

UPDATE. Din cauza condițiilor meteo și a meciurilor care mai sunt de disputat, meciul a fost amânat pentru marți, 3 octombrie.

UPDATE: Organizatorii au schimbat din nou ora de start. Partida se va juca de la ora 16:30.

UPDATE: Meciul va începe în jurul orei 15:30.

UPDATE: Ploaia care cade la Beijing afectează programul meciurilor de luni din cadrul turneului de tenis China Open.

Simona Halep ar fi trebuit să evoluze pe terenul Lotus, neacoperit.

-----

În primul tur Rybarikova a învins-o pe Eugenie Bouchard, scorul 6-4, 6-3, după un meci care a durat o oră și 36 de minute.

Halep și Rybarikova s-au mai întâlnit de patru ori. Ultima confruntare dintre cele două s-a încheiat cu victoria Simonei. Românca s-a impus atunci în două seturi.

Câștigătoarea meciului se va duela în turul III cu învingătoarea partidei dintre Sharapova și Makarova.

Partida va fi LIVETEXT pe DCNEWS.RO începând cu ora 13:30.