CSM Bucureşti, locul 4 la Wittlicher Cup

Sebastian Florea / 05 aug 2019 / 08:21 Salveaza PDF Comentarii

Echipa feminină CSM Bucureşti de handbal a ocupat locul 4 la turneul Wittlicher Cup, din Germania, duminică, după ce a fost învinsă în finala mică de Bayer 04 Leverkusen cu scorul de 26-18 (15-7).

Potrivit paginii de Facebook a ''tigroaicelor'', golurile au fost marcate de Claudia Constantinescu 4, Laura Chiper Moisă 4, Denisa Vâlcan 4, Itana Grbic 3, Marin 2, Crina Pintea 1.

În semifinale, CSM Bucureşti a fost învinsă de echipa franceză Metz Handball cu 28-27 (18-16). Golurile echipei antrenate de Tomas Ryde au fost reuşite de Moisă 7, Nora Mork 7, Crina Pintea 5, Gabriela Perianu 4, Iulia Curea 4.

În finală, Metz a trecut de echipa germană SG BBM Bietigheim cu 28-23 (14-11).

Următorul turneu de pregătire al echipei antrenate de suedezul Tomas Ryde este programat în perioada 8-11 august, în localitatea suedeza Skovde şi va alinia la start echipele: Skovde, IK Savehof (campioana Suediei), Skuru IK (care va participa în Cupa EHF), TTH Holstebro, Ajax Kobenhavn, Kungaelvs HK, toate din Danemarca, şi DHC Slavia Praga.

Copyright 2019 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.