Urmărește emisiunea live

Man United - Arsenal 1-1. VAR, intervenție decisivă după un offside semnalat greșit

Arbitrul asistent a luat o decizie care a schimbat soarta partidei.

Manchester United a remizat acasă cu Arsenal, scor 1-1. Arbitrul asistent a cântărit mult în economia partidei, ridicând eronat fanionul pentru offside la Aubameyang. Însă, VAR a intervenit, iar golul a devenit valabil.

Arsenal a încercat să aducă egalarea după ce a fost condusă în prima repriză. Pierre-Emerick Aubameyang, care a spus că s-a mirat să vadă fanionul ridicat, a putut să se bucure de reușita sa după intervenția VAR.

Golul gabonezului nu a fost doar valabil, ci și corect, tunarii accelerând în a doua repriză pentru a obține egalarea. Ei au fost conduși după ce Scott McTominay a înscris în minutul 45 al primei reprize.

Meciul și-a pierdut din ritm odată cu trecerea timpului, jucătorii începând să tragă de ei la final. Chiar și cu clasa în minus pe care o au United și Arsenal, rivalitatea dintre cele două formații rămâne valabilă, conform The Sun.