Fosta echipă îi strică debutul lui Vasile Miriuță în Groapă

Vasile Miriuță a pierdut primul meci disputat în "Ștefan cel Mare" în calitate de antrenor principal la Dinamo, scor 2-3, în fața fostei sale echipe, Concordia Chiajna

Dinamo a marcat prima prin Rivaldinho în minutul 12. Paul Batin a restabilit egalitatea în minutul 30.

Imediat după pauză, căpitanul Paul Anton a punctat pentru Dinamo, profitând de faptul că a fost lăsat fără marcaj în careu, la un corner executat de Hanca. Dinamoviștii nu s-au bucurat însă prea mult, ilfovenii marcând de două ori în ultima jumătate a meciului, prin Bumba și Batin.

Este al doilea meci al tehnicianului pe banca câinilor. Miriuță s-a aflat la conducerea echipei și la înfrângerea suferită de Dinamo în fața FCSB, 1-0.

Partida dintre Dinamo și Chiajna ar fi trebuit să se dispute săptămâna trecută, însă a fost amânată din cauza unei avertizări meteo.