Brazilia a remizat cu Senegal într-un amical disputat la Singapore; Neymar a jucat partida cu numărul 100

Naţionala de fotbal a Braziliei nu a reuşit decât un rezultat de egalitate, 1-1 (1-1), cu reprezentativa Senegalului, într-o partidă amicală disputată joi la Singapore, cu un Neymar prea puţin inspirat la partida cu numărul 100 în tricoul Selecao.

Roberto Firmino, atacantul lui Liverpool, a deschis scorul în minutul 8 cu o minge frumos lobată peste portarul africanilor, însă Famara Diedhiou, care evoluează tot în Anglia, în liga a doua, la Bristol, a egalat în ultimul minut al primei reprize dintr-un penalty.

Deţinătoarea trofeului Copa America, câştigat în luna iulie fără Neymar în lot, Brazilia a dezamăgit în partidele amicale ale toamnei, 2-2 contra Columbiei şi înfrângere cu 1-0 în faţa Peru, în septembrie. AGERPRES