LIVETEXT: ARSENAL - ATLETICO MADRID, rezultat

Atletico Madrid a scos in extremis un rezultat de egalitate în deplasare, deși a jucat aproape un meci întreg în inferioritate numerică. Golul egalării a fost marcat de Griezmann în minutul 82, iar Atletico Madrid are acum prima șansă pentru obținerea calificării în Europa League.

LIVESCORE: Arsenal - Atletico Madrid 1-1.

min 82. GOL! Griezmann a egalat pentru Atletico

min 62. GOL ! Lacazette deschide scorul pentru Arsenal

min 10. Atletico rămâne în INFERIORITATE numerică. Vrsalijko primește al doilea cartonaș și este eliminat în minutul 10

Iată echipele de start:

Arsenal: Ospina - Monreal, Koscielny, Mustafi, Bellerin - Wilshere, Xhaka, Ramsey, Ozil, Welbeck - Lacazette

Atletico Madrid: Oblak- Vrsalijko, Gimenez, Godin, Lucas - Correa, Saul, Thomas, Koke - Gameiro, Griezmann

ARSENAL - ATLETICO MADRID Cele două echipe au parcursuri total diferite în campionatele lor. Dacă Atletico Madrid se află pe locul doi în Spania, depășind orice obiectiv pe care și l-a propus, Arsenal ocupă în Anglia un rușinos loc 6.

ARSENAL - ATLETICO MADRID Arsenal vine după o victorie foarte importantă, de moral, cu 4-1 împotriva celor de la West Ham, în timp ce Atletico Madrid vine după un semieșec pe teren propriu în compania celor de la Betis Sevilla.

ARSENAL - ATLETICO MADRID Meciul se anunță unul foarte spectaculos, existând șansa să se înscrie multe goluri. Arsenal are o apărare foarte slabă, în schimb deține atacanți foarte percutanți care pot face diferența. De asemenea, atacul celor de la Atletico le va pune mari probleme fundașilor englezi, Griezman sau Gameiro fiind cotați cu șanse foarte bune să înscrie.