FCSB (Steaua) - Sporting. Gigi Becali, reacție după înfrângerea dură

becali
becali

După meciul pierdut în fața lui Sporting, Gigi Becali a spus că diferența dintre cele două echipe a fost una mare.

"Nici după meciul tur și nici la pauză nu stăteau lucrurile diferit. Am văzut din tur că e diferența mare de valoare. Am avut ocazii mari în Portugalia. Dacă marcam acolo, altfel se juca.

E diferență prea mare. Îmi pare rău doar că nu am jucat pe fundașii lor centrali. Ei sunt mai slabi ca Larie. Dar e greu să ajungi acolo. Că ceilalți sunt valoroși și aleargă repede. Chiar dacă nu greșea Niță la golul de 2-1, tot marcau ei. Am început bine repriza a doua, dar acum să ne bucurăm de o adiere de vânt? Nu am fost egalii lor. Doar ca scor. Ca joc, s-a văzut că e mare diferența.

Poți să joci doar ce am jucat noi. Să te aperi și să dai mingea lungă către Alibec. În Europa League va fi altceva. Se va întări echipa. La nivelul acesta, orice jucător face diferența. Vin 4 jucători care întăresc echipa. Se schimbă toată fața echipei. Nu mă interesează Europa League. Băgăm rezervele. Mă interesa doar play-off-ul Champions League. Ne axăm pe campionat. ", a spus Becali după meci.