FC Basel - FCSB 1-0. Cine a evoluat pentru vicecampioană

Vicecampioana României a fost învinsă de vicecampioana Elveției într-un meci amical, în Spania.

Echipa română de fotbal FCSB a fost învinsă de vicecampioana Elveției, FC Basel, cu scorul de 1-0, într-un meci de verificare jucat în stagiul de pregătire din Spania, conform Agerpres.

Elvețienii au dat lovitura în repriza secundă, înscriind prin reușita lui Edon Zhegrova în minutul 85.

Antrenorul vicecampioanei din Liga I, Bogdan Vintilă, a început cu: Bălgrădean – Crețu, Cristea, Planic, Panțîru – Moruțan, Popescu, Oaidă – Man, Tănase (C), Coman. În partea secundă, au evoluat: Vlad – Manea, Nedelcu, Filip, Momcilovic – Vînă, Perianu, Olaru – Popa, Dumitru, Niță.

FCSB va susține următorul meci amical pe 18 ianuarie, cu echipa germană Karlsruher SC.